Kantor internetowy. Czy to się opłaca?
Kiedyś, chcąc wymienić złotówki, należało udać się do banku lub do kantoru, gdzie można było kupić lub sprzedać walutę. I taka możliwość istnieje do tej pory i choć jest ona niezbyt wygodna, nadal korzysta z niej wiele osób. Rozwój internetu pozwolił na rozwiniecie się nowej kategorii usług związanych z wymianą walut – kantorów internetowych.
Czym są kantory internetowe?
To działające wyłącznie w internecie firmy, zajmujące się wymianą walutową. Dzięki temu, że ich koszty stałe są niższe, niż ma to miejsce w placówkach stacjonarnych, są korzystniejsze. Stanowią także alternatywę dla kupowania walut w bankach, nawet w przypadku wykonywania operacji bankowych drogą elektroniczną. Jest to spowodowane faktem, że spready oferowane przez kantory internetowe są wielokrotnie niższe niż te, jakie narzucają banki. W wielu przypadkach nie przekraczają one 1%. Prowizje pobierane od wykonywanych operacji są znacznie niższe niż w bankach lub nie ma ich wcale.
Poza niskimi kosztami obsługi, inną, niezaprzeczalną zaletą kantorów internetowych jest szybkość ich działania. Operację wymiany można przeprowadzić z dowolnego miejsca, o dowolnej porze za pomocą niemal dowolnego urządzenia podłączonego do internetu i obsługującego przeglądarkę internetową. Dzięki temu nie ma potrzeby udawania się do banku lub kantoru z gotówką — operacje można wykonać z domu, z biura lub innego dowolnego miejsca. Brak konieczności osobistego udawania się do banku lub kantoru stacjonarnego to także większe bezpieczeństwo. Sama operacja z reguły przebiega bardzo szybko, w najlepszych kantorach wymiana dokonywana jest praktycznie w momencie zaksięgowania środków na koncie.
Kto może, a nawet powinien korzystać z kantorów internetowych?
Kantory internetowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto regularnie wymienia duże kwoty walut. Do tej kategorii zaliczyć można zarówno firmy prowadzące działalność międzynarodową, jak i osoby indywidualne, zarówno te pracujące za granicą i wspomagające swoje będące w Polsce rodziny, jak i osoby spłacające kredyty nominowane w walutach obcych. Niektóre kantory internetowe oferują swoim stałym klientom możliwość negocjacji kursu, wg którego nastąpi wymiana pieniędzy. Podobną możliwość dają przy wymianie dużych kwot pieniędzy. Takie korzystne warunki przekładają się na wyższe niż w bankach kwoty uzyskiwane za waluty lub na niższy koszt ich zakupu.
Jak wybrać dobry kantor internetowy?
Wymienione wyżej zalety posiada kantor internetowy Fritz Exchange, należący do grupy kapitałowej Fritz Group. Działa on na rynku usług walutowych, prowadzonych przez internet, od pięciu lat. Kantor ten poszczycić się może wszystkimi wymienionymi powyżej cechami dobrego punktu wymiany walut, a wygodę korzystania z jego usług podnoszą dodatkowo fachowcy, zatrudnieni w Biurze Obsługi Klienta. Funkcjonowanie internetowego kantoru Fritz Exchange zapewnia szybką, w 90% przypadku dokonywaną w ciągu kwadransa, wymianę walut. I mimo, że na rynku działają jednak mniejsi gracze, z których najwięksi to np.: LiderWalut, KantorOnline, Amronet, Fritz Exchange, Ergokantor, Kantor Alior Banku, TopFX, Trejdoo. http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-interaktywnie-com/raport-interaktywnie-kantory-online-2016-253285 to warto zainteresować się kantorem Fritz Exchange i oferowanymi przez grupę innowacyjnymi usługami jak, np. walutomat.